1994 yılında Tokat’ta doğan Büşra Yılmaz, Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nden mezun oldu. Yazarlık deneyimine ilk kez Wattpad adlı sosyal kitap uygulamasında başlayan yazar,  eserleri ile kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Özellikle ilk eseri olan 4N1K çok kısa bir süre içerisinde oldukça geniş bir okur kitlesine ulaştı.  Haliyle çok kısa bir süre içerisinde popülerlik kazanan ve tanınan bir yazar olan Büşra Yılmaz, 2. eseri olan “Ölüme Fısıldayan Adam” kitabıyla büyük bir ilgi uyandırdı.

Büşra Yılmaz, “Moira Sarmalı” adlı hikayesi ile de popülerliğini daha yüksek noktalara taşıdı. Hala eserleri büyük bir ilgi ile okumaya devam ediyor. Büşra Yılmaz’ın bu eserlerini ilk defa keşfeden Epsilon Yayınları oldu. Hikayeleri kitap şeklinde basarak okullarda buluşturan Epsilon Yayınları bu ilginin artmasına kayıtsız kalmadı ve özel basım ile kitapları okurlarla buluşturmaya devam etti. Büşra Yılmaz tarafından kaleme alınan 4N1K adlı eser kısa sürede o kadar büyük bir ilgi ile karşılaştı ki sinema uyarlaması ve aynı zamanda dizi film uyarlaması da yapıldı. Yazarın, “Kibrit Çöpü Mezarlığı” isimli eseri de diğer eserleri kadar beğeni toplamayı başardı.

Büşra Yılmaz Eserlerine İlgi Artıyor!

Çok kısa bir süre içerisinde adeta bir hayran kitlesine de kavuşan yazar, özellikle kitap fuarlarında ve imza günlerinde hayranlarının büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Tüyap Kitap Fuarı’nda kitabını imzalatmak için 4 bin kişi geldi. Büşra Yılmaz, gördüğü bu ilgiden oldukça memnun olduğunu yaptığı bir röportaj esnasında şu sözlerle dile getiriyor:

“Onların böyle coşkusunu görünce şaşırdım kaldım. Onlar benim bir parçam gibi oldular, onlarsız yapamam. Karşılıklı yoğun ve büyük bir etkileşim var aramızda ve bu duygular karşılıksız değil. Ben ilk başlarda kendimi mutlu etmek için bir şeyler yazmak istedim. Bir dönem depresyondaydım bu durumdan kurtulmak için yazdım yazdıkça mutlu oldum mutlu oldukça daha fazla yazdım.”

Büşra Yılmaz’ın eserlerini satın almak için Kitap365.com adresi tercih edilebilir. Yazarın tüm eserleri bu sitede mevcut ve siteden pratik bir şekilde sipariş verilebiliyor.