Son yazımı yaklaşık 3 Ekim’de yazmışım. Dile kolay, tam tamına 1,5 ay… Oysa daha sık yazacağıma dair kendime söz vermiştim. Yazacağım konu başlıkları bile not defterimde duruyor. Gel gör ki yıllardır dert saydığınız şeylerin aslında “Devede kulak”mış diyecek kadar küçük ve anlamsız dertler olduğunu görüyorsunuz. İnsanın yaşı ilerledikçe daha büyük dertler, dert gibi dertler ortaya çıkıyor ve adeta boğazınıza yapışıyor.

Biriktirdiğim yazı notlarını elimin tersiyle itmeme neden olan şey babamın rahatsızlanması, hem de ortada hiçbir belirti yokken… Testler, tahliller derken hastaneye yatırırken bulduk kendimizi. Sağolsun kız kardeşim ve eniştem çok ilgileniyorlar. Erkek kardeşim de annemle birlikte refakatçi olarak yanında kalıyor. Ben ise elimden geldiğince, vakit yettiğince gidip ziyaret etmeye çalışıyorum. Hatta bu akşam da ziyarete gideceğim.

Bu yazıya da yaklaşık 10 gün önce başlamıştım ama elim klavyenin tuşlarına gitmedi. Bir keyifsizlik hakim üzerimde.

Şimdi düşünüyorum da insan sevdiklerini hasta görünce ve daha acısı; kaybedince bir parçasını takvimin o yaprağında bırakıyor. Umarım takvimin yaprağı uzak bir zamanı işaret ediyor olur. Belki de bunlar iyi zamanlarımız, daha büyük acılarla mücadele etmek zorunda kalacağız, bilemiyoruz.

Hakkımda sayfasında söylediğim gibi; ölümler derdi olan bir beşerim.

Bölük pörçük ve konu bütünlüğü olmadan yazdığımın da farkındayım ama yazmasam da olmayacaktı. Bir yandan hayatın devam ettiği gibi iğrenç bir gerçek var.

Şimdilik sağlıcakla.