Oldukça yoğun bir süreçten geçiyoruz ve iş dünyasının yorgunluğunu bazen iş arasında bazen ise evde internet vasıtası ile atmaya çalışıyoruz. Bir çok farklı uğraş ile haşır neşir olabildiğimiz ve günlük dertlerden kurtulmak umuduyla girdiğimiz internet sitelerinde zaman zaman alakasız konu ya da konularla karşılaşabiliyoruz. Böylelikle aradıklarımıza ulaşamıyor ve istediklerimizi elde edemiyoruz. Bu noktada; daha önce karşımıza çıkan ve bizi memnun eden siteleri bir yerlere kaydederek tekrar ulaşmak en mantıklı yol.

Örneğin işten geldiniz, ya da hiç buna takılmayalım; tatildesiniz ve canınız video izlemek istedi. Muhtemelen popüler videoları içeren sitelerinden birine giriyor ya da arama motorlarına aradığınız türden videoyu yazarak çıkan sonuçlara göre hareket ediyoruz.

İş sırasında ya da tatilde haberlerden uzak olmamak için de özellikle gazete yerine bilgilere daha kolay ulaşım sağlayan haber sitelerine giriyor ve haber manşetleri ile memleketten haberdar oluyoruz. Bu noktada yazılı basın ile internet karşılaştırıldığında kullanım ve ulaşım kolaylığı göze çarpıyor. Üstelik haber medya konularında hızlı bir şekilde merak edilen haberlere ulaşmak son derece kolay.

Haber okurken çocuklarınızın sizden oyun oynamak üzere bilgisayarınızı istemesi de ayrı bir durum olarak ufukta beliriyor. Ya da çocukluğunu tekrardan yaşamak isteyen biz yetişkinler bir çok farklı türü ve çeşidi bulunan oyunlarla biraz olsun karmaşadan uzaklaşarak çocuklaşabiliyoruz.

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen ve sitelerin arama motorlarında üst sıralarda çıkması olarak kısaca özetlenebilecek olan seo da özellikle firma bilinirliğini ve marka prestijini arttırmak isteyen bir çok kurum ve kuruluşun vazgeçilmezlerinden biri olarak belirtiliyor.