Beni az çok tanıyanlar futbolla çok da fazla ilgili olmadığımı bilirler. Denk gelirsem izlerim ama normalde kolay kolay oturup da futbol izlemem. Bazı derbi maçlarını, milli maçları elbette izlerim ancak ciddi anlamda başına oturup izlediğim müsabaka sayısı son derece azdır. Yine de Süper Lig’in maç özetlerini mutlaka her hafta izlerim. Neticede ülke gündeminin yanı sıra futbol gündemini de takip etmek hoşuma gidiyor. Tabi yine transfer dönemlerinde sık sık, bazen günde bir çok defa hangi takım kimi transfer etmiş merak ederim ve sitelere girip bakarım. Ülkemizde yayın yapan sitelere girdiğimizde utanmasak 4 büyüklere Messi’yi, Ronaldo’yu aldıracak haberler görüyoruz, bu da işin cılkının çıktığını ve her transfer döneminde de tekrarlandığını gösteren bir gerçek.  Öte yandan bazı iyi takımların (Yabancı) müsabakalarını da izlemek keyif veriyor. Mesela son dönemde Barcelona, Real Madrid ve Bayern Münih’in müsabakalarına estetik açıdan doyum veren bir futbol ortaya koydukları için zaman zaman bakıyorum. Futbol Arena‘sında bir çok zaman yakın arkadaşlarımla da takip ettiğim müsabakaların seyir zevki vermesi bir sonraki müsabaka için de olumlu bir referans oluyor.

Taraftarları ve sporseverleri heyecanlandırmaktan öteye gitmeyen bazı uydurma ve kurmaca haber veren servislerin dışında daha net ve doğru bilgiyi veren sitelere öncelik tanıyorum. Özellikle transfer döneminde sık sık bu tip net bilgi veren siteleri ziyaret ediyorum. Şimdilerde ise transfer sezonu kapandığından Süper Lig’in maç özetlerini izliyor ve elbette ben de bir çoğunuz gibi sezon sonunda şampiyonun kim olacağına dair tahmin yürütüyorum. Bu sezon da bir tahminim var. Hatta olasılıklar ve geride bıraktığımız haftalarda ortaya konulan müsabakalar neticesinde bir çok tahminim var.

Bu sezon kim şampiyon olur?

Bir Galatasaraylı olarak sezon başında şampiyonluk yarışının Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında geçeceğine inandım. Halen de bu olasılık devam ediyor ancak Fenerbahçe’nin aldığı kötü sonuçlar neticesinde Galatasaray’ın da kötü futbola rağmen şampiyonluk potasında olması kaderin bir cilvesi. Hatta sezonun ilk haftalarında Etoo faktörünü de arkasına alarak dolu dizgin giden Antalyaspor’un şampiyonluk olmasa bile ilk üç arasında yer alacağına inanmıştım ancak yine Antalyaspor da aldığı kötü sonuçlarla hayal kırıklığı yarattı. Bu sezon Trabzonspor’a da şans vermiş olduğumu ancak daha neredeyse en başından bu şansı geri aldığımı belirtmeliyim. Özetle bu sezon da şampiyonluk yarışı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında geçeceğe benziyor. Gönül istiyor ki bir Anadolu takımı Bursaspor gibi şampiyonluk yarışında ipi göğüslesin ve makus talih sona erdirilsin ama ne yazık ki bu ihtimal son derece zayıf görünüyor. Açık konuşmak gerekirse kadro kalitesi açısından Fenerbahçe, Beşiktaş’tan; Beşiktaş da Galatasaray’dan bence bir gömlek üstün ancak bunun futbol olduğunu ve klasik tabirle topun yuvarlak olduğunu unutmamak gerek. Ara dönemde yapılacak transfer takviyeleri ile de dengelerin değişebileceğine bir çok kez şahit olduk.

Futbol haberleri nereden takip edilir?

futbolarenaBu sezon ve gelecek sezonlar için futbolla ilgili derinlemesine bilgi ve araştırmalar için FutbolArena ziyaret edilmesi gereken nitelikli sitelerden biri. Benim de bu yazıda değindiğim bir çok nokta için oradan bilgi aldığımı ifade etmem gerek. Özellikle doğru transfer haberleri, Türk ve Avrupa liglerindeki analizler ve detaylı incelemeler için ciddi bir kaynak sunuyor.