Çalıştığım gazeteden ayrıldıktan sonra zamansızlık dolayısıyla yapamadığım bir çok şeyi yapmaya koyuldum. Mesela daha önceden sonra okurum diyerek arşivlediğim gazetelerimi elden geçirdim ve bu elden geçirme tam 5 gün sürdü. Daha da bitmedi yani 🙂 Sonrasında kitaplarımı ve dvdlerimi düzenleyeyim dedim ama gözüm yemedi. Dün öğlen 14.00 gibi başladım ve sabaha karşı 03.00’a kadar daha çeyreğini bile bitiremediğimi görünce vazgeçtim. Kitapları bir yere dvdleri bir yere koydum. Yakın zamanda kullanacak olduğum kitap ve dvdleri kenara ayırdım ve el altında bir yere koydum. Daha bir sürü ıvır zıvır eşya var düzenlenmeyi bekleyen. Geçmişimden bu yana evsizler gibi ne var ne yok almışım eve getirmişim. İlk insanlar gibi avcılık-toplayıcılık var genlerimde herhalde 🙂 Ha bu arada ilkokul 4. sınıftaki defterlerimi, lisedeki anketlerimi buldum. Arkadaşlarımla geçirdiğim zamanları yazdığım defterimi, yıllar önce bir gazeteden kestiğim Melih Cevdet Anday’ın şiirini, karnelerimi, sertifikalarımı, mezuniyet belgelerimi, lise fotoğraflarımı da buldum. Paylaşmak isterdim ama ne yazık ki bir fotoğraf makinem yok. Var da bozuk 🙂 Az önce bahsettiğim Melih Cevdet Anday’ın şiirini izninizle paylaşmak isterim.

Çok Güzel Şey!

Yaşamak güzel şey doğrusu

Üstelik hava da güzelse

Hele gücün kuvvetin yerindeyse

Elin ekmek tutmuşsa bir de

Hele tertemizse gönlün

Hele kar gibiyse alnın

Yani kendinden korkmuyorsan

Kimseden korkmuyorsan dünyada

Dostuna güveniyorsan

İyi günler bekliyorsan hele

İyi günlere inanıyorsan

Üstelik hava da güzelse

Yaşamak güzel şey

Çok güzel şey doğrusu.

Melih Cevdet Anday

Farkettim de 18 tane bilgisayar ve web üzerine kitabım varmış benim. Fotoğraflarını ekleyemeyeceğim ama isimlerini yazayım diyorum:

Vatan Gazetesi’nden kuponla aldığım:

Photoshop CS 4

İndesign CS 4

İllüstratör

Dreamweaver

Acrobat 9 Pro

Flash

Fireworks

Bilgisayar dergilerinin verdiği

Photoshop CS 5 için ipucu ve atölye rehberi-CHİP

Adobe Photoshop Kullanıcı El Kitabı-PCNet

En iyi 200 Akıllı Telefon Uygulaması-CHİP

Google Kitabı-PCNet

Diğerleri

Adobe Photoshop Uygulamalı ve Örnekli-Halil Şahin

WordPress-Ali Arslan

Kendi Sitenizi Kendiniz Yapın-David Karlins

Dreamweaver 8-Mehmet Şamlı

PHP İle Web Programcılığı-Mehmet Şamlı

Jquery-Salih Baltalı

Yeni Başlayanlar İçin Grafik Tasarım-Bilişim Eğitim

Demek ki iyi biriktirmişim ama “Okudun mu?” diyecek olursanız “Kem küm” derim size, susarım, yere bakarım, halıdaki desenleri incelerim. Bakalım okumaya başlayacağım inşallah 🙂 Bu arada yavaştan KPSS’ye de çalışmaya başlayacağım. Makale yazarak en azından geçinecek kadar da para kazanmak niyetindeyim. Sağlık konusunda son derece iyi olduğumu çalıştığım bir çok insan söylüyor. Bunu kullanarak para kazanmayı planlıyorum. Ek olarak da her akşam bir tiyatro tiradı izleyeceğim, konservatuar sınavına hazırlanan genç kardeşlerim, arkadaşlarım bana da oynayacaklar, beraberce üzerinde ne gibi değişiklikler yapabileceğimizi konuşacağız.

Şimdilik konsantre yaşamanızı diliyorum. Sağlıcakla kalın.