Bizler blog yazarları olarak neredeyse hepimiz ciddi araştırmalar yaparak blogumuzu nasıl daha ilgi çekici hale getirebileceğimizi düşünüyoruz. Bu noktada blogları diğer internet platformlarından ayıran en büyük fark diğer platformların ziyaretçi odaklı; blogların takipçi odaklı olmasıdır. Belki de ülkemizdeki okuma oranının artmasında rol bile oynuyoruz. Buradan da kendimize pay çıkarttıktan sonra gelelim blogumuza nitelikli bakış atma yollarına…

Öncelikle blogunuzu evladınız gibi sevin arkadaşlar;

Henüz çocuk sahibi olmayan blog yazarlarının sesini buradan duyar gibiyim 🙂 Biz de çok yakın bir arkadaşımız gibi sevmeliyiz. Ona özen göstermeli çok sık bir araya gelmemeli ve kendimizi özletmeli ama aylarca da uzak kalmamalıyız. (Bunu ben de yaptım ama keşke yapmasaydım :/)

Diğer blog yazarlarını takip edin!

Mutlaka diğer kişisel blog yazarlarını takip edin ve onların yazılarına da yorum bırakın ki sizden haberdar olsunlar. Biliyorsunuz bloglar takipçi odaklıdır. Sen gider Milliyet.com.tr’deki Adsense reklamına tıklarsın ama temanda problem çıktığında Suskumru.com’un sahibi gelir 🙂 Bu arada diğer bloglarda yer alan ve gözünüze hoş gelen şeyleri de kendi blogunuza entegre etmekten çekinmeyin. Aynısını alın koyun demiyorum tabi ki hırsızlığın da bir raconu var 🙂 Biraz değiştirin  ne bileyim renkleri ya da boyutlarıyla, ikonlarıyla oynayın en azından.

Benden bu kadar ! Devamı için benden daha iyi anlatan bir arkadaşa devrediyorum sözü

timurdTimurdemir.com.tr 2013 yılında yayın hayatına başlamış olup, internet, teknoloji ve blog yazarlığı ağırlıklı olmak üzere kişisel yazıların derlendiği bir web günlüğüdür. Sitemizde yer alan yazılar, yabancı kaynaklardan derlenen değerli araştırma yazıları ve uzun yıllar tecrübe edindiğim kendi izlenimlerimden ibarettir.

İnternet dünyasına adım atmak isteyen, araştırmayı ve öğrenmeyi seven, sabırlı olan girişimci okuyuculara, uzun araştırma ve derlemelerle, güncel ve kaliteli bilgiyi sunmak adına çalışmalarımı yaklaşık 2 yıldır sürdürüyorum. Paylaşmayı vizyon, bilgiyi en değerli hazine olarak görmeyi vizyon edindim. Araştırma yapmaktan keyif aldığım konularda bir hayli uzun, ancak her satırı bilgilendirici yazılar hazırlamak için ince eleyip sık dokuduğumu söyleyebilirim. Sitemin sosyal bir blog imajı kazanması için, yorumlara ve yorumculara son derece önem vermekteyim. Bu doğrultuda, yorumlanmayı hak eden yayınlar sunabilmek için tüm gereksinimleri karşılamaya gayret ediyorum. Kişisel bir web sitesi olmanın alışılmış “işte ben” sınırlarını aşmak, şeffaf bir çizgiyle belirlediğim içerik alanlarımda kaliteli bir bilgi güncesi olabilmek niyetiyle, yerli kaynaklarda yer almayan ya da tüm detaylarıyla işlenmeyen konuları, öğretileri ve tavsiyeleri sitemi ziyaret eden değerli okuyuculara aktarabilmek, Timurdemir.com.tr girişiminin amacını özetlemektedir.

Hızla gelişen bilgi teknolojilerinin, internet dünyasına sağladığı avantajlar, hobiden – tahmin edilemeyecek kazançlar sağlanan meslek dallarına dönüşen yeni girişimleri takip etmek, sıfırdan başlamak, ya da özgün araştırma yazılarım ve kişisel tecrübelerimi aktardığım yayınlarla mevcut birikimini beslemek isteyen herkesi bloguma beklerim.