Mim hırsızlığına devam ediyorum sevgili okur. Bir yerlerde bulduğum ve ilgimi çeken mimleri not ediyorum ve müsait zamanlardan onlarla ilgili yazıyorum. Yazmaya da zamanım olunca böyle arada sırada yazmak iyi oluyor 🙂 Dilerseniz daha önceki mim yazılarıma şuradan ulaşabilirsiniz: Mim yazılarım ya da bu mimin ayrıntılarına geçebilirsiniz. Öncelikle mimi Blogcu Sultan başlatmış. Sonrasında Bir Tutam Karınca da bununla ilgili yazmış. “Neden ben de yazmayayım ki?” dedim ve yazmaya koyuldum. Konu, başlıktan da anlayabileceğiniz üzere blog yazarlarını daha fazla tanımak ile ilgili. Şimdi gelin, sorulara geçelim.

Nereliyim?

Aslen Sakarya/Karasu olmasına rağmen 2013 Eylül’ünden bu yana İstanbul/Çekmeköy’de yaşıyorum. Bu soruya en güzel cevabım ise şu olurdu: Dünyalı.

Burcum nedir?

Burcum Terazi, arada bir yorumlara bakmakla birlikte çok bel bağladığım söylenemez.

Bloglarda en fazla ilgimi çeken nedir?

Yazım dili en fazla ilgimi cezbeden nokta. Hemen ardından tasarım geliyor. Mümkün olduğunca sade ya da karışık olsa bile kendi içinde bir düzeni olan özgün blogları seviyorum.

En sevdiğim mevsim?

Bu sorunun cevabı: Kesinlikle yaz ama böyle Ağustos yazı değil. Hani Mayıs sonlarında hava hafif serin olur, akşamları serinlik basar ya işte öyle sakin bir yazı seviyorum.

Yabancı dil biliyor muyum?

En son pre-intermediate denilen ön orta seviyedeydim ama şimdilerde belki biraz daha yükselmiştir. Tabi bu bahsettiğim dil İngilizce.

Boş zamanlarımda ne yapıyorum?

Açıkçası çok boş zamanım olmuyor. Birçok şeyi aynı anda yapmaya çalışıp hiçbirini bitiremediğimden sürekli işim oluyor. Kendime “Şimdi boş zaman” dersem ve kendimi ikna edersem de yürüyüş yapıyor, kitap okuyor ya da film/dizi izliyorum.

En son hangi kitabı okudum?

Ali Lidar’ın Aslında Herkes Haklı adlı kitabı son bitirdiğim. Şimdi ise Orhan Pamuk’un Benim Adım Kırmızı adlı kitabını okuyorum. Ayrıca daha önce okuduklarım ve okuyacaklarıma bakmak isterseniz sizi şuraya alayım: Depo

Pişman olduğum bir şey var mı?

Hayır, yok. Hayatın bir şeylerle ilgili olarak pişmanlık duyulacak kadar uzun olduğunu düşünmüyorum. Daha doğrusu bir şeyle ilgili uzun süren pişmanlıklarım yok. Kısa zamanda atlattığım pişmanlıkların ise kaydadeğer bir yanı yok 🙂

Hangi takımı tutuyorum?

Son birkaç senedir maç özetlerini izlemek dışında takip etmesem de Galatasaray’ı tutuyorum. Yani galiba tutuyorum, tam da emin değilim. Bu arada Beşiktaş ve Başakşehir’in futbolunu beğeniyorum.

Çantamdan ne eksik olmaz?

Kalem, defter, ıslak mendil, telefon şarj aleti, cüzdan, elektronik sigara, kulaklık, powerbank ve mutlak surette okunacak bir şey (kitap, dergi, gazete)

En sevdiğim içecek?

Bu soruya cool cevap vermek isterdim. Ah tatlım, Caramel Macchiato içmeden duramıyorum gibi… Tabi ki öyle bir cevabım yok, hiç olmadı ve sanırım olmayacak da. En sevdiğim içecek elbette çay. Ardından su gelir. Şu son 1 senedir de filtre kahveye dadandım. Halbuki kahveyle aram pek yoktu ama iyi gelmeye başladı.

Blogumdan para kazanıyor muyum?

Evet, kazanıyorum. Kazanmanın da doğal gelişen bir süreç olduğuna inanıyorum. Emek veriyorum ve az da olsa emeğin karşılığını almak bir ödül gibi.