Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımın Facebook üzerinden daveti ile ulaştım bu kampanyaya ve sizlere de duyurmak istedim. Umarım sizlerin arasından da bir gönüllü çıkar. Hiç olmadı siz de sitelerinizde paylaşırsanız sevinirim.
Çağrı Mustafa Alkan
Hayli çetrefilli bir yolla da olsa öğretmenimizin numarasına ulaşmayı başardım Azmin zaferi!
Değerli arkadaşlarım öğretmenimiz,
1 ile 8. sınıflar arası öğrenci kardeşlerimiz için kitap bekliyor.Özellikle eğitici kitaplar, öyküler, romanlar, soru bankaları… Haydi bakalım. Pamuk eller kütüphanelerimize…Bitlis’de Ovakışla Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda 5 yıldır görev yapmakta olan Zelal Akgün Dipnot.tv’ye yazdığı mektupla çalıştığı okulda kitap olmamasından yakınıyor. Mektubunda okulda başarılı öğrencisi Ömer’in kitapları çok sevdiğini fakat kitap alacak durumunun olmadığını belirtiyor.
İşte Zelal Öğretmen’in mektubu:Bitlis’in Nemrut dağı eteklerindeki köyüne sınıf öğretmeni olarak atandığımda elimde valizim yüreğimde hayallerim vardı.Ve ben çocukların gözlerindeki yıldızları avuçlarken tam beş yıl geçti.Şu an yine Bitlis’de Ovakışla Yatılı İlköğretim Bölge okulunda görev yapmaktayım.Sınıfımın penceresinden beyaza teslim olmuş yazın ise patateslere ev sahipliği yapan topraklara baktığımda hayal kurmak geçti aklımın ücra köşelerinden.Öğrencilerime:”En büyük hayaliniz nedir ?”diye sorduğumda ;”Hayal mi? O da ne ?” gibi sessiz sorularının bakışlarıyla karşılaştım.Güneş gibi gülüşüyle yüzündeki her bir çil tanesinin ışıltısıyla Ömer parmak kaldırdı.”Ben kütüphanem olsun istiyorum” dedi ve birde dünyayı gezmek istiyorum ” dedi.

Diğer öğrenciler Ömer’in hayalini anlamaya çalışırken Ömer ile ortak olan hayalimizi gerçekleştirmeye karar verdim . İlk kitabımı ilkokul 5. sınıfa giderken halam almıştı ve kütüphanemin olması kurduğum ilk hayal oldu.

( Bu arada Ömer günde bir kitabı okuyup bitiren bir öğrencimdir:)Ömer ‘in hayalini gerçekleştirmek için elimizden tutarmısınız?Bu düşü bizimle paylaşır mısınız? Göndereceğiniz her kitap okula açacağımız kütüphane raflarında yerini alacak ve Ömer’in hayalini anlamaya çalışan diğer çocuklara hayal dünyasının kapısını açacaktır…

 

Arkadaşlar, siz de bir yardımda bulunmak isterseniz BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ!