Genel

Biraz daha…

Her şey değişti. Bu yazıyı da yazmak için sadece kelimelerden örülü bir dünya kurmak için yazıyorum. Elim nereye giderse oraya doğru yazmak şu an amacım. Bir çok değişiklik oldu hayatımda, bir çok şey… Köklü değişiklikler yaptım.

2,5 yıllık bir ilişkiyi sonlandırdım. Hayatımı sadeleştirmeye karar verdim. Evren bana gereken mesajı vermediği sürece önümü açmadığı sürece şansını göndermediği sürece memur olmak için çabalayacağım. Evet, başıbozuk, kendine buyruk, saçma sapan ve dengesiz Çağrı bundan sonra her şeyi kenara atıp memur olmak için çalışacak. KPSS’ye girecek ve sistemin kölesi olacak. Olmamaya çalışacak ama yapabilecek mi bilmiyor. Etrafının anlayamadığı düşünceleri var bu dengesiz adamın. Bir çok şeyi yapabilir ama yapmamalı, bir şeye odaklanıp ilerlemeli. Belki bir postane gişesinde ömrünü çürütecek ama evren o mesajı gönderene kadar kararından dönmeyecek. Ayrıntıları sonra anlatırım belki, belki de anlatmam. Bir şarkı ile veda ediyorum…

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

2 yorum

  • Nefret ediyorum bu kapitalist sistemden. Hem siyasi alanda hem yaşantımda. Ben bu sistemin kölesi olmayacağım diye belki bin defa söyledim. İdeallerim vardı benim. Düzeltecektim bir şeyleri. En azından düzeltmeye çabalayacaktım. Sokaklarda boş boş gezen gençlerden bir farkım olacaktı, olmalıydı. Sevmiyordum çünkü bu sistemi.

    Ama bu sistem o kadar büyük ki. Koca bir karadelik gibi. Siz girmek istemeseniz de o çekiyor içine. Hiç sevmediğim şeydi memurluk. Ben sabah 8 akşam 5 yaparak bu sistemin kölesi olup monoton bir hayat yaşamayacaktım. Ama beni de içine çekti. Şimdi tek hedefim PMYO’yu kazanmak oldu. Görüyorum ki benim gibi senide içine çoktan çekmiş abi.

    Allah sonumuzu hayır etsin…

    • Ben çok açık söylüyorum biraz para biriktirdikten sonra istifa edip kendi kafemi açacağım. Bir de bir yerden gelecek param var biliyorsun, o gelirse daha rahat olacağım ama dediğin gibi içine çekiyor bu karadelik ve biz içeri çekemediklerinden olmalıyız.