Hiç düşündünüz mü gözleriniz işlevini yerine getiremiyor olsaydı nasıl olurdu yaşamınız? Ben tiyatro ile ilgilendiğimden gözleri görmeyen bir adamı oynadım ve inanın o kadar zor bir durum ki… Seslere odaklanıyorsunuz ve sizin gözünüz yerine kulağınız işlev görmeye başlıyor. Yani kulağınız normal bir insandan daha iyi duyuyor. Ama bir de olaya şu açıdan bakalım: Bir görme engelli olsanız en çok neyi görmek isterdiniz biliyor musunuz? Ben biliyorum: Renkleri…

Şimdi size bir sosyal sorumluluk projesinden bahsetmek istiyorum. Jotun Boya ve Altı Nokta Körler Derneği işbirliğinde düzenlenen kampanya ile birçok görme engelliye renkleri hediye edebilirsiniz. Renkler herkes içindir! sloganıyla yola çıkan sitede yer alan film her izlendiğinde bir görme engelliye etrafındaki renkleri öğrenebileceği ücretsiz bir yazılım hediye ediliyor. Jotun Boya’nın duyarlı projesi sayesinde onların da renkleri öğrenebilmelerine olanak sağlamış oluyoruz.

Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şube Başkanı Murat Demirok’un oynadığı kısa filmde şu mesaj veriliyor: “Lütfen bu filmi paylaşın, daha fazla insan duysun, daha fazla insan yararlansın!”

Türkiye’de 700 Bin görme engellinin olduğunu düşünürsek bu projenin ne kadar faydalı olacağı gerçeği de ortaya çıkmış oluyor.

Haydi siz de destek olmak için, tıklayın!