Zaman zaman hepimiz bulunduğumuz yerden uzakta olan bilgisayarımıza ulaşabilmek istiyoruz fakat ne yazık ki ulaşmak konusunda da hep zorluk çekiyoruz. İşte bu noktada ortaya ciddi sorunlar çıkabiliyor. Ya da bir arkadaşımızın bilgisayarına uzaktan bağlanmak ve çeşitli işlemler yapmak istiyoruz. Yeri geliyor bu yapacağımız işlemler hayati önem taşıyor. Artık bu sorunu ortadan kaldıracak bir çok program mevcut. Tüm bunlar arasında ise Alpemix isimli minik program öne çıkıyor. Stabil olması ve fazla ayrıntıya takılmadan kullanılabilmesi ile rakiplerinden bir adım önde. Hemen şimdi Alpemix indirerek hayatınızı kolaylaştırabilir ve yazının devamında bu program ile ilgili özet bilgileri bulabilirsiniz.

Alpemix nedir?

Alpemix, bir bilgisayarı uzaktan kontrol edebilmenize olanak sağlayan bir masaüstü programıdır. Arada ne kadar mesafe olursa olsun internet bağlantısı olan her yerde arkadaşınızın bilgisayarını yanındaymışçasına rahat bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Son derece kolay bir şekilde kullanılabilen bu program kurulum da gerektirmemesi sebebiyle tercih ediliyor. Üyeliğin zorunlu olmaması da artılarından bir diğeri. Programı indirdikten sonra ID ve şifre eşleştirmeleri yapılarak kullanılabilir.

Alpemix nerelerde ve ne amaçla kullanılır?

 Destek vermek için:  Diyelim ki arkadaşınızın bilgisayarında sorun var ya da müşteriniz bilgisayarda bir şeyi yapamıyor ve siz ona yardımcı olabilecek bilgiye sahipsiniz. Bu durumda ID ve parola eşleştirmesi yaparak yardımcı olabilirsiniz.

 Eğitimler, toplantılar ya da sunum alanında:  Bir çok arkadaşınızla farklı lokasyonlarda bile olsanız yan yanaymış gibi bir bilgisayar üzerinden ortak bir çalışma yapabilirsiniz. Ya da sizden uzakta olan bir topluluğa veya müşterinize/müşterilerinize uzaktan eğitim sağlayabilirsiniz.

 Firma içinde:  Şirket bünyesinde bulunan çalışanların kendi aralarında yazılı bir şekilde mesajlaşmasını, sesli iletişim kurmasını ya da dosyaları birbirlerine gönderip almalarını sağlayabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursa olsun aynı dosya üzerinde çalışmanın da keyfini ve kolaylığını yaşarsınız.

Son derece kolay biçimde hayatınıza etki edecek bir çok işlemi yapmanızı sağlayan bu program büyük işleri kolay yoldan başarmanıza olanak sağlıyor.