Beştaş pırlanta yüzük, özenle seçilmiş beş pırlantadan oluşan karizmatik bir tasarımdır. Bir beş taş pırlanta yüzük, özel gün veya zamanlarda herhangi bir nedenle sevginizi göstermek için harika bir hediyedir. Modeller arasında çok fazla alternatif bulunur ve gerçekten beştaş pırlanta yüzük modelleri, benzersiz hale getirmek için özelleştirilebilir. Bu da onları eşiniz, kız arkadaşınız ve hatta anneniz için değerli kılar.

Beş Taş Pırlanta Yüzük Anlamı Nedir?

Beştaş pırlanta yüzük, yoğun ilgi ve hayranlık uyandıracak bir mücevhere sahip olmak isteyenler için çok popüler bir seçimdir. Genelde, küçük yan pırlantalar ile birlikte ortada büyük bir pırlanta olan beş pırlanta taşın halka bandında kademeli bir tarzda diziliminden oluşur. Bekleneceği gibi, beş taş pırlanta yüzük çeşitleri, genellikle çok etkileyicidir. Ayrıca beştaş yüzük anlamı oldukça değişkendir ve birçok farklı yorumu vardır. 

Pırlanta beş taş yüzükler, bir ilişkinin herhangi bir aşamasında sevilen biri için mükemmel bir armağandır ve bu sembolizm, bir çiftin geçmiş ve gelecek paylaşımlarını temsil edebilir. Bir kadın ve erkek arasındaki ilişkinin örüntülerini izleyerek beştaş pırlanta yüzük; arkadaşlık, kur yapma, flört, evlilik ve çocuklar aşamalarını simgeleyebilir. Bir beş taş pırlanta yüzük üzerindeki her bir pırlanta yoğun sevgi dolu bir ilişkide büyük bir dönemi sembolize eder. Örneğin ilk 5 yıl veya 15 yıllık bir beraberliğin kutlanmasını ya da tamamen kişiye özel bir durumu temsil edebilir.

Beştaş Pırlanta Yüzük Şekilleri ve Pırlanta Fiyatları Arasındaki Farklar

Bir beştaş pırlanta yüzük modeli, tipik olarak 5 pırlanta taşlı yüzük, olmakla birlikte birbirinden farklı pırlanta şekilleri, pırlanta renkleri, pırlanta berraklığı, pırlanta karatları ve farklı metal tercihleri ile sonsuz sayıda stile imkân tanır. Bununla birlikte pırlanta şekli genellikle yüzük modelleri seçimlerini daha çok etkiler. Pırlantalar 10 standart şekilde kesilir ve yuvarlak kesim pırlanta yüzük, tüm pırlanta satın alma oranlarının % 75’ini oluşturan en yaygın seçimdir. Kısmen çok popüler oldukları için yuvarlak pırlanta beştaş yüzük modelleri diğer şekillerden daha pahalı olabilir. Aslında, yuvarlak olmayan bir pırlanta seçerek % 45’e kadar tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca çok popüler, ancak daha az pahalı olan bazı yuvarlak olmayan şekiller, prenses kesim (kare) ve yastık kesim pırlantadır. Oval kesim, armut kesim, zümrüt kesim ve parlak kesim pırlantalar da çok popüler şekillerdir.

En Popüler Beştaş Yüzük Modelleri ve Beştaş Pırlanta Yüzük Fiyatları, 

Klasik yuvarlak parlak kesim beş taş pırlanta platin yüzük tasarımında güzel bir pençe ortamında tutulan yuvarlak parlak kesim pırlantalar ve platin metalin uyumu harikuladedir. 18 ayar beyaz altından şık yuvarlak parlak kesim pırlanta beştaş yüzük tasarımları platine benzer görünüm için idealdir. Aynı pırlanta beştaş yüzük tasarımına alternatif olarak beyaz altın, daha ucuz beştaş pırlanta yüzük arayanlar için en iyi seçimdir. Popüler beştaş yüzük modelleri arasında yer alan bir diğer tarz ise özellikle son dönemlerde trend olan yastık kesim beştaş pırlanta yüzük platin kombinasyonudur. 

Beştaş Pırlanta Yüzük Nasıl Satın Alınır?

Satın almak istediğiniz stil, tarz veya tasarım beştaş pırlanta yüzük çeşitleri için cazibe sunarken pırlanta şekli, ağırlığı, kesimi, rengi ve netliği, pırlanta yüzük fiyatları için temelleri oluşturur. Hem değerli hem de ucuz beştaş pırlanta yüzük arıyorsanız pırlanta yüzüklerde taksitli beştaş pırlanta yüzük fırsatları sunan https://www.modelpirlanta.com/pirlanta-bestas-yuzukler/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Üçtaş pırlanta, beştaş pırlanta yüzükler, tektaş yüzükler pırlanta alyanslar kategorilerindeki etkileyici yüzlerce yüzük modeli arasından dilediğinizi seçebilir, kaliteyi uygun fiyata satın alma keyfini yaşayabilirsiniz.