Bebeklerimizin cinsiyetlerini öğrendiğimiz an itibari ile onlar için oyuncak alışverişlerine başlarız. Anne ve baba adayının ilk heyecanlarıdır aldıkları oyuncaklar. Fakat oyuncak seçimlerimizde bebeklerimizin hassas olduğunu, oyuncağın üretimi esnasında kullanılan malzemelerin dahi onlar için çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Bebekleri için oyuncak almaya heyecanlanan anne ve babalarımıza yol gösterici olması açısından bu yazımızda sizler için “Bebek oyuncakları nasıl olmalıdır” sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Bebek Oyuncakları İçin Uyulması Gereken Kurallar

Bebek oyuncakları nasıl olmalıdır sorunuzu tüm detayları ile ele aldık ve sizlere fikir sahibi olmanız için bu yönde dikkat etmeniz gereken kuralları bir arada topladık. Sizler de bu kurallar doğrultusunda bebekleriniz için oyuncak seçimi yapmalı ve bu kurallara dikkat etmelisiniz.

 • Bebek oyuncakları nasıl olmalıdır sorunuzu cevaplarken sizlere vereceğimiz ilk ve en önemli bilgi oyuncağın özelliklerinin çocuğun yaşına, ihtiyaçlarını karşılamaya, gelişimine ve yeteneklerine uygun olmasıdır. Bunların dışında yaptığınız bir oyuncak seçimi çocuğunuzun oyuncak ile oynayamamasına sebep olacaktır.
 • Oyuncakların seçiminde üretici firmasına mutlaka bakmalısınız. Oyuncak seçimlerinde üretici firmanın güvenilir bir firma olması ve ürünün üzerinde özelliklerinin yazması gerekmektedir. Bunun yanı sıra oyuncağın üzerinde mutlaka CE işaretinin olması zorunludur.
 • Satın alacağınız oyuncağın fiziksel özelliklerine bakmalısınız. Tercih ettiğiniz oyuncağın bebeğinize ve çocuğunuza zarar vermemesi gerekmektedir. Yuvarlak ve sivri olmayan kenarlara sahip olması önemlidir.
 • Çocuklarınızın elleri ile rahatlıkla tutabilecekler oyuncaklar tercih etmelisiniz. Tutmakta zorlandığı oyuncaklara ilgi göstermeyecek ve oynamayacaktır.
 • Tercih edeceğiniz oyuncağın çabuk kırılmaması ve temizlenmeye müsait olması gerekmektedir. Çünkü bebekler genelde oyuncaklarını ağzı ile temas ettirdiği için oynadıkları oyuncakların sık sık temizlenmesi gerekmektedir.
 • Tüylü oyuncakların bazı bebekler üzerinde alerjik etkileri olabilmektedir. Bu nedenle özellikle de alerjik bebekler üzerinde bu tür oyuncaklardan uzak durulması gerekmektedir.
 • Oyuncakların renklendirilmesi aşamasında kullanılan boyanın zehirsiz bir boya olması yine en önemli özellikler arasında yer almaktadır. Bebeklerinizin oyuncaklarını sürekli ağzına götürdüğünü ve oyuncakların ağzı ile temas halinde olduğunu unutmamalısınız.
 • Özellikle bebekleriniz için oyuncak tercihinde bulunurken büyük parçalı oyuncaklar olmasına gayret göstermelisiniz. Küçük parçalı oyuncakları yutma olasılıkları fazladır.
 • Oyuncak satın alırken kurdele, uzun ip ya da kordon olmamasına dikkat etmelisiniz. Oyun oynadığı esnada bu tür şeyleri boynuna ya da boğazına dolayarak kendisine zarar verebilir.
 • Bir oyuncağı satın almadan önce mutlaka eliniz ile kontrol etmelisiniz. Oyuncağın içerisinde metal, iğne ya da buna benzer sert cisimlerin bulunmamasına gayret göstermelisiniz. Aksi takdirde oyuncağı herhangi bir yerine vurması durumunda bebeğiniz zarar görecektir.
 • Bebeğiniz için boya kalemi almak istiyorsanız, bebekler için uygun yaş grubuna özel üretilenleri tercih etmelisiniz.

Panel Kırtasiye olarak sitemiz üzerinde satışa sunduğumuz tüm bebek oyuncaklarında yukarıdaki özellikleri göz önünde bulunduruyor ve sizleri en kaliteli ürünler ile buluşturmaya özen gösteriyoruz.

Panel Kırtasiye online mağaza: https://www.panelkirtasiye.com/

Facebook’ta Panel Kırtasiye: https://www.facebook.com/panelkirtasiye/

Instagram’da: https://www.instagram.com/panelkirtasiye/