Bebekler için biberon seçimi yaparken bazı hususları dikkate almanızda fayda var. Öncelikle bu ürünlerin seçiminin asla hafife alınmaması gerektiğini belirtelim. Doğru kriterler doğrultusunda seçim yapmanız hem bebeklerin beslenme konforunu artırır hem de uzun süre yeniden bu ürünlerden temin etmek zorunda kalmazsınız. Peki, tercih yaparken neleri göz önünde bulundurmak gerekiyor?

Öncelikle biberonların 3 farklı kategoride incelendiğini belirtmemiz gerekir. Bunlar;

  • Cam biberonlar
  • Silikon biberonlar
  • Plastik biberonlar

Cam olan biberonların sterilizasyon gayet kolay bir şekilde yapılabiliyor. Aynı zamanda en sağlıklı olanlar da camdan üretilmiş olan biberonlardır. Ancak hafif bir darbe bile kırılmalarına yol açabiliyor. Bu yüzden uzun ömürlü olduklarını söyleyemeyiz. Şayet seçiminizi silikon biberonlardan yana yapacaksanız içerisinde Bisfenol A adlı maddenin bulunmamasına dikkat edin. Silikon olan biberonların avantajı ise bebekler tarafından çok daha kolay bir şekilde tutulabiliyor olmasıdır. Plastik olan biberonlar ise sağlam olduklarından oldukça uzun süre kullanılabilirler. Bu ürünler de bebekler tarafından rahat tutulur ve esnek yapıları sayesinde kullanımı da kolaydır.

Biberon ile alakalı diğer önemli biberon ısıtıcı ürünleridir. Anne ve babaların kaliteli biberon ısıtıcılarını tercih etmelerinde fayda var.

Biberonun Boyu Ne Olmalı?

Akılları en çok karıştıran unsurlardan biri de biberonların boyu oluyor. Bu noktada 50 ml biberonların genellikle bebeklere ilaç ya da şurup içirmek için kullanıldığını söyleyebiliriz. Bebeklerin doğumdan hemen sonra kullanımları için üretilenler 90 ml – 150 ml olanlardır. Bebekler 3  – 6 aylık olduklarında artık 240 ml – 260 ml olan biberonlara geçiş yapmanız gerekir.  320 ml – 340 ml biberonlar ise ara öğünlere geçiş yapma döneminde kullanılanlar oluyor. Bu bilgiler doğrultusunda tercih yapabilirsiniz.

Temizlik bakımından en kolay olan biberonlar ise yuvarlak formda üretilmiş olanlardır. Diğer şekillerde üretilenleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak biberon temizliğine uzun süre zaman ayırmak istemiyorsanız bu modellerin daha ideal bir tercih olabileceğini belirtelim.

Uygun fiyat arayanlar ise rotasını hemen Joker internet sitesine çevirebilir. Zira joker.com.tr sitesinde en kaliteli biberon modelleri yüz güldüren fiyatlarla kullanıma sunuluyor. Aynı zamanda geniş bir seçenek yelpazesi sunulduğundan ebeveynler sınırlı sayıda çeşit arasından tercih yapmak zorunda kalmıyor.