Banyolar, evlerde en sık kullanılan alanlardan biridir. Her sabah güne başlamak için hazırlandığınız ve gün sonunda da yorgunluğunuzu atarak yatmaya hazırlandığınız alanlar banyolardır. İşte bu nedenle dekorasyona mutlaka büyük önem verilmelidir. Peki, dekorasyonu nasıl yapmalısınız ve nelere dikkat etmelisiniz? Önerilerimizi hemen gözden geçirmeye başlayın.

  • Ev ile Uyumlu Bir Stil!

Banyonuzun evden bağımsız bir alanmış gibi görünmemesi için dekorasyon stilinin evin genel havası ile uyumlu olması gerektiğini belirtmeliyiz. Örneğin evinizde country stil bir dekorasyon hakimse banyonuzun bohem ya da minimal olması nahoş bir görünüm ortaya çıkmasına neden olur. Bunun yerine banyonuzu da aynı stilde dizayn etmeniz gerekiyor. Bu sayede harika bir uyum yakalamanız da gayet kolay olacak.

  • Tuvalet Seçimine Dikkat!

Dekorasyon stilini belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken hususlardan biri de alafranga tuvalet & klozet modeli olmalıdır. Günümüzde klozet çeşitleri son derece modern bir görünüm kazandı. Bununla birlikte model ve hatta renk seçeneklerinin bile artığını unutmamalısınız. Dolayısıyla eskiyen klozeti değiştirmek isteyebilirsiniz. Modelleri gözden geçirmek için VitrA internet sitesine uğramanız yeterli olur. En şık ve en modern tasarımlar bu sitede beğeniye sunuluyor. Banyonuza uygun olanı belirledikten sonra satış noktasından rahatlıkla satın alabilirsiniz.

  • Renklerin Gücünü Unutmayın!

Banyonuzda kullandığınız renkleri de gelişigüzel seçmenizi tavsiye etmeyiz. Renkler son derece güçlüdür ve bulundukları ortamın imajını, havasını değiştirebilir. Eğer ferah bir ortam istiyorsanız beyaz, bej ya da krem gibi tonlara, sıcak ve huzurlu bir ortam istiyorsanız açık kahve tonlarına yönelmelisiniz. Son dönemin popüler renkleri olan gri ve lacivert gibi tonlar ise daha asil ve elegan bir hava yaratmanızı sağlar. Fayans seçimi yaparken bu bilgileri de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

  • Az Sayıda Aksesuar Kullanın!

Banyoyu bol miktarda aksesuar ile buluşturma dönemi çoktan kapandı. Az sayıda ve dekorasyon stili ile de uyumlu aksesuarlar kullanmanız son derece önemlidir. Eğer çok sayıda aksesuar kullanırsanız banyonuzda göz yoran bir görünüm elde etmekten kurtulamazsınız. Tuvalet fırçalığı, havluluk ya da diş fırçalık gibi ürünleri ise yine VitrA internet sitesinde inceleyebileceğinizi belirtelim.