Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’da; şirin ilçelerden birinde, Bakırköy’de İngilizce kursları ile ilgili bilgiler yer alacak bu yazıda. Bakırköy, 2017 yılı verileri gözönünde bulundurulduğunda 222. 370 kişilik bir nüfusa sahip. Bu nüfusun 104.052’lik kısmını erkekler oluştururken geriye kalan 118. 318 kişilik kısmı ise kadınlardan oluşmakta. Bir başka deyişle Bakırköy nüfusunun % 46.79’u erkek, % 53.21’i ise kadınlardan meydan gelmektedir. Bakırköy, nüfus bakımından İstanbul’daki 39 ilçe arasında en kalabalık 34. ilçe olarak göze çarpıyor. Özellikle genç nüfus yoğunluğu ile dikkat çeken ilçede İngilizce kursları da bir hayli revaçta. İşte bu yazıda dil eğitimi için neler yapabileceğinizi, nasıl bir yol izleyebileceğinizi anlatacağım.

Bakırköy’de İngilizce öğrenmek

Bir üstteki kısımda da dediğim gibi Bakırköy, genç nüfusu ile dikkat çeken bir ilçe konumunda. Dolayısıyla İngilizce öğrenimine ilgi yüksek düzeyde. Çok sayıda İngilizce kursu arasında seçim yapmak son derece zor. Bu zorluğu kolaylıkla bertaraf etmeniz için en büyük önerim alanında uzman eğitmenlerin olduğu bir kursu seçmenizdir. “Peki bu o kadar kolay mı?” sorusunun zihninizde şekillendiğini görüyorum. Ben, kursiyerlerin deneyip memnun kaldığı, memnuniyet düzeyi en yüksek kurslardan birinin Türk Amerikan Derneği’nin dil kursları olduğunu düşünüyorum. Bakırköy İngilizce kursu arıyorsanız mutlaka TAD’ın kurslarını değerlendirmelisiniz.

Ayrıca TAD’ın sadece İngilizce kursları yok. Bu alanda yani dil eğitimi alanında ve hatta yurtdışı dil eğitimleri, üniversite eğitimleri, danışmanlıklar gibi birçok alanda da bu kurumdan hizmet ve yardım alabilirsiniz. Yaş gruplarına göre de dil kurslarının verilmekte olduğunu belirtmem gerek.

İngilizce kursu kampanyaları

İngilizce öğrenmek isteyenlerin en büyük handikaplarından biri olarak göze çarpan fiyat faktörünü de TAD’ın kampanyaları ile oldukça avantajlı biçimde gidermek mümkün. Mesela 2 kur genel İngilizce kursu alırsanız 1 kur genel İngilizce ve 32 saat iş İngilizcesi eğitimi hediye olarak sunuluyor. Böylelikle toplamda 4 kur yani 527 saat olan kursun sadece 2 kurunu ödeyerek yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca 3 kur alana 3 kur hediye seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Özel ders alımlarında 32 saat iş İngilizcesi de hediye olarak size sunuluyor. Haftasonları ücretsiz konuşma gruplarına katılarak konuşma pratiği yapabilir ve kendinizi deneyebilirsiniz. Hem Türk hem de yabancı eğitmenlerden oluşan kadrosu ile Bakırköy İngilizce kursları arasında hatrı sayılır bir yere sahip olan TAD’ın bu tip kampanyalarının yanı sıra çok sayıda diğer avantajlarını görmek ve bilgi almak için kendilerine ulaşabilirsiniz.

Eğer farklı ilçelerdeyseniz Mecidiyeköy’de bulunan şubelerini de değerlendirebilirsiniz. Aklınıza takılan bütün soruların cevapları için tadbakirkoy.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Aklınızda yine gideremediğiniz soru işaretleri olursa mutlaka arayın, sizi çok nazik biçimde karşılayıp bütün sorularınıza yanıt vereceklerinden şüpheniz olmasın.