Yerli Türk teknolojisinin güvencesi ile 1847’den beri evlerinizi süsleyen dayanıklı tüketim mallarından ilki; yani buzdolapları yanlış kullanımlar ya da kişisel hatalar dışında çeşitli durumlarda bozulabilmektedir. Ancak buna karşın arıza durumlarında Sultanbeyli Arçelik Servisi aramadan önce basit sorunları kendiniz halledebilirsiniz. Arçelik buzdolabı arızalarını incelediğimizde; sıcaklık derecesi yapılan ayardan farklı ise cihazı 5 dakika kapatmanız yeterli olacaktır. Sıcaklık derecesi çok düşükse ertesi gün tekrar kontrol etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir gösterge yanmıyorsa elektrik akımı olup olmadığı kontrol edilmelidir. İkaz sesi duyulur ve alarm tuşu yanarsa ikaz sesini kapatmak için alarm tuşuna basılması gerekir. Cihazın kapısı kontrol edilmelidir. Hava giriş çıkışlarının normal olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Dondurucu bölmesinin ısı derece göstergesi yanıp sönüyorsa azami dondurma kapasitesinin aşılıp aşılmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Cihaz soğutmuyor, ısı derece göstergesi ve aydınlanma yanıyorsa sergileme modu devreye sokulmuş olabilir. Alarm tuşunu 10 saniye basılı tutunuz. Buzdolabınız soğutma yapmıyor, ısı derecesi göstermiyor ya da aydınlatma yapmıyor ise alarm düğmesine 10 saniye kadar basılı tutmalısınız. Böyle yaptığınızda dolabınızın kendine geleceğini göreceksiniz. Buzdolabınız sürekli olarak ikaz vermeye başladıysa kapaklarının açık olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Derin dondurucu bölümünde yer alan ısı derecesi göstergesi sürekli olarak yanıp sönerek ikaz veriyorsa Arçelik buzdolabı arızalarından olan bu arızayı gidermek için derin dondurucu kapasitesinin aşılıp aşılmadığını kontrol etmeniz gereklidir. Bunu denediniz ama gene de buzdolabınız kendine gelmediyse Soğanlık Arçelik Servisi size yardımcı olmak için hazırdır.

Herhangi bir gösterge yanmıyor ise; Elektrik fişini takınız. Elektrik akımı olup olmadığı kontrol edilmelidir, sigortalar kontrol edilmelidir. İkaz sesi duyulur, alarm tuşu yanarsa dondurucu bölmesi çok sıcak ve dondurulmuş besinler tehlikede demektir. Cihazın hava giriş ve çıkışını sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca cihazın kendini test etme programını başlattığınızda cihazın arızalı olup olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz. Arçelik buzdolabı arızalarından bazıları yukarıda sayılmaktadır.  Bu tip arızaları servis çağırmadan kendiniz giderebilmektesiniz. Ancak izlenmesi gereken tüm adımları uyguladığınız halde buzdolabınızdaki arızalar giderilmiyorsa durum daha ciddi olabilir ve hemen Sancaktepe Arçelik Servisi arayarak yardım istemeniz gerekmektedir.