Hayatımın hiçbir döneminde oyunlarla aşırı içli dışlı olmadım. Burada bilgisayar oyunlarından bahsediyorum elbette. Yoksa sokakta çok oyun oynadım 🙂 Sadece 2 sene kadar GTA Vice City ile ciddi ilişkimiz oldu. Telefonda ise çok olmasa da nispeten daha fazla oyun oynadım. Bir çok oyun denedim ve çoğunu da sildim.

Bilgisayarımı her yere yanımda taşıyamadığım için de mobil cihazımı kullandım. Üstelik cepde oynamak daha keyifli ve bir o kadar da kolay değil mi?

Akıllı cihaz olarak ilk telefonum, kuzenimin hediye ettiği bir Iphone 4’tü. 1 yıl kadar kullandıktan sonra onu kız kardeşime hediye ettim. IOS tabanlı olarak en fazla oynadığım oyunlar;

  • Logo Avı
  • Bilgi yarışmaları

gibi oyunlardı. Daha sonrasında bir Samsung S4 Mini aldım. Sanırım en fazla kullandığım akıllı telefon oydu. Tabi IOS’tan tamamen farklı bir yapı olan Android’e alışmam zaman almıştı ama kahrımı da az çekmedi 🙂

Eşimin erkek kardeşinin yeni bir telefon almasından sonra da onu Samsung Note3’ü bana kaldı. Şu sıralar onu kullanıyorum. Büyük ekranı ile (hatta dev) tam bir phablet ve gerçekten çok hızlı ama tek elle kullanmak oldukça zor. Android’de ise en çok şu oyunları oynadım:

  • NSS
  • 64 in 1 (Atari oyunları)
  • 2048
  • AA (Bıraktım, oynamıyorum)
  • 101 (eski alışkanlığım)
  • Tabi piyasadaki yüksek kaliteli bir çok oyunu deneme amaçlı indirip oynadım ama sildim sonra. Ben daha çok küçük ve basit oyunları seviyorum.

Bu arada bana “Şu oyun indirilmeye değer” diyorsanız mutlaka yorum bölümünden bildirin  dostlar 🙂

Tüm bunlar arasında yaşım 29 da olsa sokakta oyun oynamaya varım. Saklambaç oynuyoruz deyin gelirim valla 🙂 Tabi futbol falan da oynamayı çok özledim. Belki 4-5 senedir halı saha maçı yapmıyorum. Sanırım ilk maçta pestilim çıkar ve 1 hafta yorgunluktan yatarım. Ee İstanbul’a taşınınca futbol oynayacak arkadaş bulmak da zorlaştı. Bunun yerine android oyun indirerek spor hevesimi gidermeye çalışıyorum ama ne kadar işe yarar bilemem. Sanırım aynı hevesi alamıyorum. Yine de buna da şükür. Şükretmeyi unutmayın e mi dostlar.

Bir de oynamak ne güzel şey değil mi? İnsan çocukluğunu özleyince oynamalı. Ben biraz da sahnede (tiyatro) oynayarak bu açığı telafi ediyorum. Size de tavsiye ederim.