Airdroplara verilen emekler had safhada. Çoğu hüsran ve hayal kırıklığı ile bitiyor. Hele yatırım yapanlar epey zor durumlarda kalıyor. Bu nedenle airdroplara dikkatli yaklaşmak lazım. Günlerce hatta aylarca farm yapıp çoğu musluk ve mining sitelerinden para çekmek istediğinizde karşımıza altından kalkması zor şartlar getiriliyor. Örneğin referans kasmak ya da transfer için bir miktar ödeme yapmak. Hal böyle olunca umutsuzluğa düşüyorsunuz ve şevkiniz de kırılıyor.

Airdroplara Katılırken Nelere Dikkat Etmeli?

“Airdroplara katılırken nelere dikkat etmek lazım?” sorusunun en başlıca cevabı şudur: Güvenmediğiniz projelere en başında yatırım yapmaktan kaçının. Telegram üzerinden kısa sürede toplanabilen airdroplara katılmakta genellikle bir problem yok. Ancak çoğu dağıtım zamanında belirli bir form doldurmayı ya da manuel olarak çekim işlemini yapmayı gerektiriyor. Yüzlerce airdrop için katılım sağlayan bir airdropsever elbette bunları takip etmekte zorlanacaktır. Bunun için yapılabilecek tek şey dağıtım tarihleri verilen airdropları bir text dosyasında kayıt altına almak ve zamanı geldiğinde talep etmektir.

Boğa Sezonu Hakkında Detaylı Bilgi:

? Boğa Sezonunda Doğru Adımları Atmak

Airdroptan elde ettiklerinizi belirli bir ödeme karşılığında size göndereceğini talep edenlere ödeme yaparken ince eleyip sık dokumanız gerektiğini belirtmem gerek. Airdrop hâli hazırda “Havadan gelen, havadan düşen” anlamına gelir ve ücretsiz manasında da kabul edilebilir. Gönderdiğiniz ücretle token ya da coinleri alırsınız ancak bunların çoğu çöp çıkacaktır.

Airdroplar için Altyapı Önemlidir

Airdroplar için altyapı önemlidir. Çoğu airdrop sahiplerinin web sayfası bile yoktur. Telegram üzerinden airdrop görevi yaptığınızda Twitter sayfalarını takip etmelerini ve başa tutturulmuş mesajı twitlemenizi isterler. Burada çoğunuz görmüşsünüzdür, logosuna ve arka plan resmine bile ihtimam göstermemiş birçok sahtekar oluşumlar vardır. Web sayfası olmayan bir airdrop anlamsızdır. Kimi zaman web sayfası olanların bile anlamsız olduğunu da söylemeliyim.

Güçlü bir altyapısı bulunan ve Android, IOS ve PC uygulaması bulunan airdroplar işlerini ciddiye aldıklarını gösterse de yine de gözünüz kapalı güvenmeyin. Yukarıda saydığımız nedenlerle airdroplar için altyapı önemlidir. Buna mutlaka dikkat ediniz, aksi taktirde boşa zaman kaybı olacaktır.

Borsalar Tarafından Desteklenen Airdroplar

Borsalar tarafından desteklenen airdroplar, özellikle dünya devi Binance tarafından desteklenen airdroplara gönül rahatlığı ile katılınız. Yakın zamanda TrustWallet airdrop katılımı sağlayanlar, ciddi kazançlar elde ettiler. Hem de 5 kuruş ödemeden sadece TrustWallet mobil cihaz yüklemesi ile. Bunun yanında yeni piyasaya çıkan borsalara katılım sağlayınız. Emin değilseniz yatırım yapmaktan kesinlikle kaçınınız. Binance borsası için yapılabilecek her türlü yatırım ise genelde desteklenmektedir.

Airdopları Araştırın ve Arm ile Musluk Sitelerine Dikkat Edin

Airdrop hakkında araştırma yapınız. Youtube üzerinden ve diğer platformlardan bilgi alınız. Farm ve musluklar için ödeme kanıtı olan makale ya da videoları araştırınız. Özellikle “SCAM, FAKE, NOT LEGIT” bu araştırmalarınızda İngilizce paylaşımlarda çok karşınıza çıkacaktır. Lazım olan “LEGIT” yani geçerli ve yasal olan kazançlardır. Bunlara dikkat ederseniz hem zaman kaybetmiş olmazsınız ve hem de emeklerinizin karşılığını alırsınız.