Adsense Hakkında

Adsense internet sitelerinde özellikle web sitelerinde reklam yayınlama platformudur. Sistemde reklam yayıncıları büyük ölçüde reklamlarının yayınlanmasıyla para kazandıkları gibi sitelere de para kazandırırlar. Her hangi bir web siteniz varsa buraya kayıt olarak reklam geliri elde etmeniz mümkün olabilir. Kayıt için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kayıt olduğunuz takdirde sitenizde reklam yayınlamaya başlayabilecek ve tıklanma sayısıyla para kazanmaya ve reklamcılara da kazandırmaya başlayacaksınız. Avantajlı gibi gözükse de olumsuz yanları da vardır. Siteniz kapatıldığında neden kapatıldığı konusunda bir bilgi alamamakla birlikte tekrar açmak istediğinizde çok zorlu süreçlerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden sitenizde reklam yayınlamak istiyorsanız bir kez daha düşünmeniz gerekebilir. Olumlu ve olumsuz yanları masaya yatırarak sizin için hangi taraf daha iyi olacaksa tercihinizi o yönde kullanmanız gerekecektir.

Adsense Türkiye

Adsense Türkiye ülkemizde de uygulanmaya başlanmıştır. Müşteri temsilciliği de bulunana ülkemizde reklamlar yayınlamak istiyorsanız kayıt olabilirsiniz. Bir siteniz veya bloğunuz varsa zengin içerikli olması çok önemli. Eğer içeriğinin zengin olduğu tespit edilirse sayfanıza reklamlar geliyor. Bu reklamlarda sayfa içeriğinize uygun şekilde seçilip size gönderiliyor. Siz de sayfanıza gelen ziyaretçilerin tıklamasıyla tıklama başı para kazanıyorsunuz. Bu konuda sayfa içeriğinizin kaliteli olması yeterlidir. Sonrasında reklam vermeye başlayabiliyor ve para kazanabiliyorsunuz.

Adsense İle Olumsuzluklar

Adsense olumsuzlukları karşımıza avantajından daha çok çıkmaktadır. Her ne kadar ilk etapta para kazanıyor gibi gözükse de dönen çarkta çok hileler dönebilmekte ve sitenizin sebepsiz kapatılma riski de büyüktür. Kazandığınız paralarda boşa gitmekte ve sadece karşı taraf para kazandırarak sömürülmüş olursunuz. Bu yüzden güvenilir olmayan reklam ağını tercih etmeyin. Sitenize para kazandırmanın en dürüst yolu emek ve zamanla kazanılacak güven yoluyla emekle kazanabilirsiniz. Emeksiz olan her şey başta getirisi olsa da kaybı daha çoktur. Bu yüzden bu hususları göz ardı etmemeniz tavsiye edilir.

Kaynak: https://wmaraci.com/nedir/