Beğendiklerim 19 Haziran 2012, 14:38

Şikayetim var, cümle yasaktan!

Bu yazı uzun bir zaman önce yayınlanmış olduğundan; görünen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olabilir. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dilerim.

Geçenlerde kız arkadaşım bir şarkı önermişti. Bir bakayım dinleyeyim dedim. Arkadaş bu nasıl bir parçadır, acıtıyor kanatıyor resmen. Dedim ki bunu diğer arkadaşlar da (en azından dinlememiş olanlar) dinlemeli diye düşündüm. Fena bir parça olduğuna kanaat getirmesem paylaşmazdım. Neyse efendim, şarkımızı ben ilk kez Mehmet Erdem’den dinledim, çok da beğendim. Dedim ya yaralayıcı bir parça, kanatıyor resmen. Daha önceleri Çamur grubunun parçaları için aynı tabiri kullanırdım. Neyse ben sonra sözlerine bakarken bir de baktım ki bu şarkı ya da türkü daha önce Zülfü Livaneli tarafından söylenmiş, sözlerini Sezen Aksu yazmış.

Şikayetim Var sözleri: 

Şikayetim var cümle yasaktan
Dillerimi Hakim Bey bağlasan durmaz
Gelsin jandarma polis karakoldan
Fikrim firarda mahpusa sığmaz eyvah…

Gün olur yerle yeksan olurum
Gün olur şahım devri devranda
Kanun üstüne kanun yapsalar

Söz uçar yazı iki cihanda eyvah…

Sussan olmuyor susmasan olmaz
Dil dursa Hakim Bey tende can durmaz
Yazsan olmuyor yazmasan olmaz
Kaleme tedbir koma tek durmaz…

 

Önce Zülfü Usta’dan dinleyelim:Şimdi de Mehmet Erdem’den dinleyelim:

Bir de Sezen Aksu’dan dinleyelim:

          

Yazar Bilgileri

admin ask_kazansin@hotmail.com
1987 doğumlu site sahibi. Sanatın her dalına karşı maymun iştahlıdır. Sinema ve tiyatronun yanısıra üflemeli enstrümanlar (klarnet, saksafon, flüt, yan flüt) ile fotoğraf ile ilgilenir. İyi şiir yazdığını düşünüp bazen döner kendi şiirlerini okur ve kendi yazdığına inanamaz; oturup bir de kendini tebrik eder. Yerel bir gazetenin yazıişleri müdürüdür ama lisede hiç alakası olmadığı halde Fen Bilimleri; üniversitede hiç alakası olmadığı halde Turizm-Seyahat İşlt. okumuştur. (Kocaeli Üni.-Derbent Myo) ama gerek lisede gerekse üniversitede iyi arkadaşlar edinmiştir. Kısa film çekmek için her türden yardımı ve tavsiyeyi beklemektedir. Hal-i hazırda senaryoları evin bir köşesinde durmaktadır. Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam adlı dizide yardımcı oyuncu olarak "Derviş" rolünü üstlenmektedir. Ha bu arada gittikçe kelleşmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

*