Bloglovin'de takip et!
Bu yazı 21 Haziran 2012 tarihinde, saat 15:33 sularında, Tatil ve Oteller adlı kategoriye eklenmiştir. Ayrıca bu yazı tam 679 kez okunmuş.
Bu yazı uzun bir zaman önce yayınlanmış olduğundan; görünen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olabilir. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dilerim.

Avşa Adası

Tatil amaçlı nereler var bir bakınayım dedim.İstanbul’a en yakın yer Avşa Adası yazısı ile karşılaştım ve bir araştırma yaptım.Ada, Haziran ve Eylül aylarında tenhalaşıyormuş. Benim gibi denize kimsenin olmadığı yerlerde sesiz sakin girmeyi sevenlere bu tarih öneriliyor. Ancak kalabalık içinde bir tatil geçirmek isteyenler varsa ki bu tatil anlayışı kişiden kişiye değişir o zaman Temmuz ayında Avşa Adası’na gidilecek. Bir de adaya tek ulaşım yolu gemi olduğunda Avşa Adası’na gidecekler bunu da göze almalı. Zaten adaya başka neyle gidilir ki? Neden böyle bir şey yazdı acaba dediğinizi duyar gibi oldum. Fakat yine de hatırlatmakta fayda var zira dediğim gibi bazı insanlar gemi uçak gibi taşıma araçlarına kesinlikle binmeye karşılardır. Adaya, İstanbul-Bostancı Yeni Kapı’dan Avşa seferleri yapılmaktadır. Yine yakın çevre illerden Avşa Adası’na seferler mevcut ancak tam olarak benim de bir bilgim yok. Yazının sonunda size bir site önereceğim. Avşa Adası’na dair bütün merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Avşa’ya nasıl gidilir diye bir soruyu sormamak için ada hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Avşa resimleri ve Avşa’da konaklama yapacağınız yerlerin listesi  burada mevcut. Avşa Adası Rehberi olan adı da size kılavuzluk edeceğinin bir ibaresi.

          

Ayrıca son olarak adanın koylarına da değinmek istiyorum. Adadaki koyların resimlerine baktım hakikaten harika gözüküyor. Arabalı vapur ile adaya gitmenize gerek yok çünkü her yer Avşa da bir birine çok yakın. Uzak yerlere de devamlı minibüs hatları mevcut. Koylarda da küçük cafe tarzı yerler açılmış ve tüm koylarda şezlong şemsiye mevcut. Bence mutlaka gidilmesi gereken, görülmesi gereken bir yer. Şu an bize tatil uzak gibi görünse de belki sevdiklerimle birlikte ben de gidebilirim. Avşa Adası hakkında inceleme yapabileceğiniz her türlü soruya cevap alabileceğiniz sitenin adresini veriyorum. Web: http://www.avsaadasirehberi.com/

Paylaşmak Güzeldir:

Pin It

Tarih:   Yazar:   Kategori: Tatil ve Oteller   679 kez Okunma4 Yorum

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan Yorumlar4 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>