Tatil ve Oteller 21 Haziran 2012, 15:43
avsa-adasi-resimleri20

Avşa Adası

Bu yazı uzun bir zaman önce yayınlanmış olduğundan; görünen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olabilir. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dilerim.

Tatil amaçlı nereler var bir bakınayım dedim.İstanbul’a en yakın yer Avşa Adası yazısı ile karşılaştım ve bir araştırma yaptım.Ada, Haziran ve Eylül aylarında tenhalaşıyormuş. Benim gibi denize kimsenin olmadığı yerlerde sesiz sakin girmeyi sevenlere bu tarih öneriliyor. Ancak kalabalık içinde bir tatil geçirmek isteyenler varsa ki bu tatil anlayışı kişiden kişiye değişir o zaman Temmuz ayında Avşa Adası’na gidilecek. Bir de adaya tek ulaşım yolu gemi olduğunda Avşa Adası’na gidecekler bunu da göze almalı. Zaten adaya başka neyle gidilir ki? Neden böyle bir şey yazdı acaba dediğinizi duyar gibi oldum. Fakat yine de hatırlatmakta fayda var zira dediğim gibi bazı insanlar gemi uçak gibi taşıma araçlarına kesinlikle binmeye karşılardır. Adaya, İstanbul-Bostancı Yeni Kapı’dan Avşa seferleri yapılmaktadır. Yine yakın çevre illerden Avşa Adası’na seferler mevcut ancak tam olarak benim de bir bilgim yok. Yazının sonunda size bir site önereceğim. Avşa Adası’na dair bütün merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Avşa’ya nasıl gidilir diye bir soruyu sormamak için ada hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Avşa resimleri ve Avşa’da konaklama yapacağınız yerlerin listesi  burada mevcut. Avşa Adası Rehberi olan adı da size kılavuzluk edeceğinin bir ibaresi.

Ayrıca son olarak adanın koylarına da değinmek istiyorum. Adadaki koyların resimlerine baktım hakikaten harika gözüküyor. Arabalı vapur ile adaya gitmenize gerek yok çünkü her yer Avşa da bir birine çok yakın. Uzak yerlere de devamlı minibüs hatları mevcut. Koylarda da küçük cafe tarzı yerler açılmış ve tüm koylarda şezlong şemsiye mevcut. Bence mutlaka gidilmesi gereken, görülmesi gereken bir yer. Şu an bize tatil uzak gibi görünse de belki sevdiklerimle birlikte ben de gidebilirim.

          

Yazar Bilgileri

admin ask_kazansin@hotmail.com
1987 doğumlu site sahibi. Sanatın her dalına karşı maymun iştahlıdır. Sinema ve tiyatronun yanısıra üflemeli enstrümanlar (klarnet, saksafon, flüt, yan flüt) ile fotoğraf ile ilgilenir. İyi şiir yazdığını düşünüp bazen döner kendi şiirlerini okur ve kendi yazdığına inanamaz; oturup bir de kendini tebrik eder. Yerel bir gazetenin yazıişleri müdürüdür ama lisede hiç alakası olmadığı halde Fen Bilimleri; üniversitede hiç alakası olmadığı halde Turizm-Seyahat İşlt. okumuştur. (Kocaeli Üni.-Derbent Myo) ama gerek lisede gerekse üniversitede iyi arkadaşlar edinmiştir. Kısa film çekmek için her türden yardımı ve tavsiyeyi beklemektedir. Hal-i hazırda senaryoları evin bir köşesinde durmaktadır. Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam adlı dizide yardımcı oyuncu olarak "Derviş" rolünü üstlenmektedir. Ha bu arada gittikçe kelleşmektedir.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

 1. avşa adası
  25 Mart 2013

  Aynen katılmamak elde değil ama sanki bu ara ilgilenmiyorlar gibi geldi banada.

  Cevapla
 2. avşa
  28 Ocak 2013

  Avşa adasını tanıtan sitelerin arasında en iyi sitelerden birine sahipsiniz.

  Cevapla
 3. Balan
  25 Ağustos 2012

  Avşa adasında yaparım her yıl tatilimi gerçekten harika bir yerdir herkese öneriyorum.

  Cevapla
 4. Faik Emre YILMAZ
  21 Haziran 2012

  Bi ara avsa adasının sitesinden backlink almıştım

  Cevapla

Yorum Yap

*